Często nie zdajemy sobie sprawy, z jak wieloma niebezpiecznymi substancjami mamy do czynienia na co dzień. Wraz zanieczyszczonym powietrzem oraz przetworzonym i zawierającym konserwanty pożywieniem do naszego organizmu przedostają się dziesiątki szkodliwych trucizn. Już nawet w niewielkich ilościach mogą one wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie – obniżać samopoczucie, powodować spadek energii, a nawet wywoływać problemy z układem pokarmowym. Sposobem na pozbycie się zbędnych substancji może być dieta detoksykacyjna. Jadłospis przygotowany przez profesjonalnego dietetyka zawierać będzie optymalne ilości najważniejszych składników odżywczych i pomoże w oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych czynników.

Tygodniowa dieta oczyszczająca – jadłospis kluczem do zdrowia

Aby kuracja odtruwająca organizm przyniosła pozytywny skutek, musi być odpowiednio zbilansowana. Podejmowanie jej bez konsultacji ze specjalistą może przynieść odwrotny rezultat. Przede wszystkim stosować ją powinny wyłącznie osoby zdrowe. Dla kobiet w ciąży oraz pań karmiących piersią, seniorów lub młodzieży w okresie dojrzewania, a także pacjentów zmagających się z przewlekłymi chorobami, jadłospis diety oczyszczającej może być niepełny i prowadzić do groźnych niedoborów.

Na diecie oczyszczającej organizm nie powinno się przebywać dłużej niż 7 dni, dlatego też tworzone przez nas plany uwzględniają tygodniowy grafik. Dla lepszych efektów kuracji, po jej zakończeniu warto stopniowo wzbogacać menu o lekkostrawne i pełnowartościowe produkty, a także eliminować złe nawyki żywieniowe.

jadłospis diety oczyszczającej

Jak wygląda oczyszczanie organizmu? – jadłospis dopasowany do potrzeb

Wiele osób błędnie uważa, że detoks polega wyłącznie na głodzeniu się i piciu wody. Prawdą w tym stwierdzeniu jest jedynie fakt, iż w trakcie takiej kuracji należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Dzienne minimum wynosi 2 litry przegotowanej lub mineralnej wody. Kluczem do skuteczności diety detoksykacyjnej jest przede wszystkim dobór wysokiej jakości składników. Nie powinno zabraknąć w niej świeżych warzyw i owoców, które zawierają bogactwo naturalnych składników odżywczych oraz witamin, odpowiedzialnych za odporność, zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

dieta detoksykacyjna jadłospis

Detoksy sokowe na cały tydzień

Dużą popularnością cieszą się detoksy sokowe, w których wszystkie posiłki spożywane w ciągu dnia zastępuje się świeżo wyciśniętymi, pozbawionymi konserwantów przecierami z owoców i warzyw. Takie kuracje są niezwykle łatwe w przygotowaniu, bazują na świeżych produktach i nie zawierają zbędnych tłuszczów oraz dodatkowych dawek cukru. Dieta sokowa może nie tylko pomagać w oczyszczeniu jelit i usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii, ale również dodawać będzie energii i przyczyniać się do spadku wagi.

Jadłospis diety oczyszczającej dopasowany do Ciebie

Nasze tygodniowe jadłospisy diety detoksykacyjnej tworzone są w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje. Zawsze uwzględniają one również nietolerancje pokarmowe i alergie. Nasze plany tworzymy między innymi w wydaniu wegetariańskim, wegańskim, ketogennym oraz na potrzeby osób na diecie bezglutenowej.

Zamów jadłospis diety oczyszczającej!

3 posiłki
3 propozycje dań
do każdego posiłku

99 zł

mini

3 posiłki
5 propozycji dań
do każdego posiłku

159 zł

standard

3 posiłki
7 propozycji dań
do każdego posiłku

219 zł

premium

 

Działamy na terenie całej Polski

Sprawdź także inne nasze jadłospisy

Jadłospis wegański | Jadłospis wegetariański | Jadłospis ketogeniczny | Jadłospis bezglutenowy